Bezpieczeństwo

Interakcje z innymi lekami

Dicopeg/Dicopeg Junior to preparat leczniczy, zawierający substancję czynną makrogol 3350. Dzięki preparatowi Twoje dziecko w szybkim czasie poczuje ulgę. Jest to środek polecany w problemach jelitowych różnego rodzaju. Jest to bezpieczny preparat, nie podrażnia błony śluzowej jelita, jest w pełni wydalany z organizmu, ułatwia wypróżnianie, wspomaga regulację pracy jelit, jego skuteczność nie zmniejsza się wraz z upływem czasu stosowania. Zalecane jest podawanie preparatu Dicopeg/Dicopeg Junior w odstępie co najmniej 2 godzin od zażycia innych leków doustnych dla zachowania skuteczności wszystkich farmaceutyków. Podczas terapii innymi lekami, zaleca się konsultację z lekarzem w celu uzgodnienia przyjmowania preparatów, wykluczenia przeciwwskazań.

Kiedy nie należy stosować wyrobu

Nie należy stosować preparatu u dzieci w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na substancję czynną - makrogol, problemów układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelita, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

Uwagi:

Ważne, aby nie podawać większych dawek, niż zostały zalecone. Raz otwartą saszetkę należy wykorzystać bądź wyrzucić. Dicopeg/Dicopeg Junior należy przechowywać w miejscu suchym, zaciemnionym i przede wszystkim niedostępnym dla dzieci.

Nie podawać dzieciom poniżej 6 miesiąca życia.

W czasie przyjmowania Dicopeg/Dicopeg Junior ważne jest przestrzeganie odpowiedniej diety, dostarczanie doustnie płynu nawadniającego (DPN), aby zapobiec odwodnieniu osłabionego organizmu. Jeśli produkt jest stosowany długotrwale - okres 30 dni i więcej - zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.Działania niepożadane

W początkowej fazie stosowania preparatu u dziecka mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (takie jak ból brzucha, skurcze, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, gazy, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu). Zwykle ustają one w dalszym okresie stosowania lub po zmniejszeniu dawki preparatu. Jeśli dolegliwości mimo tego nadal się utrzymują, należy niezwłocznie przerwać terapię i skontaktować się z lekarzem. W odosobnionych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne na specyfik. W takich przypadkach również zaleca się przerwać leczenie oraz skonsultować się z lekarzem.

 

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania możliwe są silne bóle, wzdęcie, biegunka, zaburzenie równowagi elektrolitycznej. Taka sytuacja jest podstawą do niezwłocznej konsultacji z lekarzem oraz przerwania stosowania preparatu.Wyrób medyczny. Nie należy wyrzucać do ścieków i odpadów komunalnych. Informacje dotyczące utylizacji niezużytych wyrobów medycznych można uzyskać od farmaceutów. W ten sposób pomagamy chronić środowisko naturalne.